Орені Яффе-Янаї «Генетичний код особистості»

Це збірка реальних історій про вибір професії та підходи, які допомагали людям подолати найскладніші перешкоди на шляху до самореалізації.

Засновниця Ізраїльського інституту прикладної психологи та співзасновниця консалтингової фірми AMI («дочки» всесвітньої консалтингової компанії FBCG International), Оренія Яффе-Янаї веде читачів заплутаним лабіринтом драматичних ситуацій, в яких опинилися її герої. Використовуючи новаторський підхід під назвою «аналіз сімейної генограми», автор допомагає своїм героям виявити глибинні генетичні зв'язки між поколіннями і таким чином визначити першопричини незадоволеності собою та різних тупикових ситуацій у професійній діяльності та кар'єрі. Ось кілька ключових витягів із цієї книги: Щоб полегшити пошук власного шляху, потрібно побудувати професійне генеалогічне дерево трьох поколінь свого прізвища – свого роду карту, яка підкаже маршрут. Погляду мандрівника, що має таку карту (я називаю це сімейною генограмою), відкривається велика панорама власної професійної ДНК. Наприклад, ви чоловік, і вам треба обрати для себе професію та кар'єру. Вам варто ретельно відстежити не тільки те, які професії обирали чоловіки у вашому роді, а й як вони робили свій професійний вибір, як він сприймався членами сім'ї. Чи в сім'ї цінувалося те, що робили на службі дід, батько, син? Корисно також відстежити вплив інших спадкових чинників. Наприклад: як чоловіки вашого роду обирали свої професії, чому обирали саме ці? Чим ще вони займалися, яке у них було хобі, яке не давало доходу? Наскільки успішними були ці чоловіки? Важливо також проаналізувати, які професії обирали жінки. Часто виявляється, що повагу й особисте задоволення людині приносить хобі, що дає їй відчуття власної успішності та визнання оточуючих. Відмова від обговорення професійних проблем у шлюбі практично завжди призводить до вибуху, хоча цей вибух може мати позитивні результати, якщо підштовхне пару до подолання проблем. Такий вибух може змусити кожного з партнерів по-іншому оцінити ситуацію та свою поведінку у ній. Відгороджуючи проблеми, заперечуючи їх наявність, можна лише поглибити кризу. У такому разі партнери віддаляються одне від одного дедалі більше, поки зрештою не розійдуться, так і не зрозумівши причини. Дитина розлучених батьків, намагаючись бути хорошим хлопчиком або гарною дівчинкою, може підсвідомо заборонити собі робити вибір на користь когось із них. Вона не наважується піти ні шляхом батька, ні шляхом матері. «Краще перестрахуватися, – вважає вона. – Адже якщо я стану художником, як мама, а не комп'ютерником, як тато, то я ніби зраджу татові». Коріння цієї дилеми – у вічному питанні: «Кого ти більше любиш – тата чи маму?»

Книжка видана в рамках проекту «Бібліотека FBN Україна» та рекомендована для власників сімейного бізнесу, а також для всіх, кого цікавить вплив розвитку сім'ї на кар'єру, бізнес та життя.