«Міфи та люди: управління сімейним бізнесом та планування спадкоємності» «Міфи та люди: управління сімейним бізнесом та планування спадкоємності»

Всесвітньо відомий фахівець зі стратегій та планування спадкоємності у сімейному бізнесі та президент організації FBN у Північній Америці Ендрю Кейт знає про проблеми спадкоємців, які зростають у тіні успішних батьків не з чуток. Понад 20 років тому, у віці 22 років, він раптово став спадкоємцем бізнесу батька. Сім'я чекала від нього продовження ролі батька, але Ендрю нічого не було відомо про цей сімейний бізнес. Так, на власному досвіді він сформулював проблему спадкоємців. А через багато років провів власне дослідження та присвятив його результатам книгу «Міфи та люди», де розповів про те, чому спадкоємці часто опиняються в тіні старих бізнес-історій. Ендрю детально розібрав, як визначити сутність батьківського підходу до бізнесу, зробити свій внесок у сімейну спадщину, розширити межі компанії, щоб реагувати на мінливі тенденції в ефективному лідерстві та намітити власний курс ведення бізнесу в майбутньому. У книзі досліджуються питання створення власної репутації, необхідності постійного особистісного зростання та навчання, утримання лідерства, вміння жити відповідно до своїх цінностей, таланту отримувати досвід і від удач, і від поразок. З розповідей керівників можна дізнатися, як їм вдалося отримати відчутні результати у своїй сімейній справі та керувати нею так, аби підняти бізнес до нових вершин.

Президент FBN-Україна Владислав Бурда рекомендує книгу тим, кому належить успадкувати сімейний бізнес, а також і самим засновникам, які мають розуміти, що чекає на їхніх дітей у момент передачі управління та власності.

 

 
 


Орені Яффе-Янаї «Генетичний код особистості» Орені Яффе-Янаї «Генетичний код особистості»

Це збірка реальних історій про вибір професії та підходи, які допомагали людям подолати найскладніші перешкоди на шляху до самореалізації.

Засновниця Ізраїльського інституту прикладної психологи та співзасновниця консалтингової фірми AMI («дочки» всесвітньої консалтингової компанії FBCG International), Оренія Яффе-Янаї веде читачів заплутаним лабіринтом драматичних ситуацій, в яких опинилися її герої. Використовуючи новаторський підхід під назвою «аналіз сімейної генограми», автор допомагає своїм героям виявити глибинні генетичні зв'язки між поколіннями і таким чином визначити першопричини незадоволеності собою та різних тупикових ситуацій у професійній діяльності та кар'єрі. Ось кілька ключових витягів із цієї книги: Щоб полегшити пошук власного шляху, потрібно побудувати професійне генеалогічне дерево трьох поколінь свого прізвища – свого роду карту, яка підкаже маршрут. Погляду мандрівника, що має таку карту (я називаю це сімейною генограмою), відкривається велика панорама власної професійної ДНК. Наприклад, ви чоловік, і вам треба обрати для себе професію та кар'єру. Вам варто ретельно відстежити не тільки те, які професії обирали чоловіки у вашому роді, а й як вони робили свій професійний вибір, як він сприймався членами сім'ї. Чи в сім'ї цінувалося те, що робили на службі дід, батько, син? Корисно також відстежити вплив інших спадкових чинників. Наприклад: як чоловіки вашого роду обирали свої професії, чому обирали саме ці? Чим ще вони займалися, яке у них було хобі, яке не давало доходу? Наскільки успішними були ці чоловіки? Важливо також проаналізувати, які професії обирали жінки. Часто виявляється, що повагу й особисте задоволення людині приносить хобі, що дає їй відчуття власної успішності та визнання оточуючих. Відмова від обговорення професійних проблем у шлюбі практично завжди призводить до вибуху, хоча цей вибух може мати позитивні результати, якщо підштовхне пару до подолання проблем. Такий вибух може змусити кожного з партнерів по-іншому оцінити ситуацію та свою поведінку у ній. Відгороджуючи проблеми, заперечуючи їх наявність, можна лише поглибити кризу. У такому разі партнери віддаляються одне від одного дедалі більше, поки зрештою не розійдуться, так і не зрозумівши причини. Дитина розлучених батьків, намагаючись бути хорошим хлопчиком або гарною дівчинкою, може підсвідомо заборонити собі робити вибір на користь когось із них. Вона не наважується піти ні шляхом батька, ні шляхом матері. «Краще перестрахуватися, – вважає вона. – Адже якщо я стану художником, як мама, а не комп'ютерником, як тато, то я ніби зраджу татові». Коріння цієї дилеми – у вічному питанні: «Кого ти більше любиш – тата чи маму?»

Книжка видана в рамках проекту «Бібліотека FBN Україна» та рекомендована для власників сімейного бізнесу, а також для всіх, кого цікавить вплив розвитку сім'ї на кар'єру, бізнес та життя.

 

 
 


Данієла Монтемерло, Джон Вард «Сімейна конституція. Як забезпечити благополуччя сім'ї та сімейного бізнесу» Данієла Монтемерло, Джон Вард «Сімейна конституція. Як забезпечити благополуччя сім'ї та сімейного бізнесу»

Сімейний договір – один із найбільш надійних інструментів забезпечення довгострокового успіху та зміцнення сімейного підприємства. Ця книга послужить ефективним керівництвом для його складання. У ній проаналізовано основні складові та види сімейного договору, етапи роботи над ним, складну динаміку взаємовідносин між сім'єю та бізнесом, фактори, що сприяють вдалому втіленню, та обставини, що перешкоджають його підготовці та впровадженню. Чіткі рекомендації разом із практичними прикладами, що ілюструють підходи низки сімейних компаній, допоможуть кожному розробити свій варіант документа.

Книжку видано в рамках проекту «Бібліотека FBN Україна» та адресовано власникам сімейних підприємств, налаштованим на створення та перегляд сімейного договору: і тим, які вирішили розробити його вперше, і тим, які вже займалися документальним оформленням сімейних цінностей та принципів, але через різні причин не довели цей процес до успішного завершення. Також книга буде цікава найманим директорам сімейних компаній, консультантам у цій сфері, студентам, які вивчають управлінські дисципліни.

 

 
 


Грант Гордон і Найджел Ніколсон "Сімейні війни. Класичні конфлікти у сімейному бізнесі та шляхи їх вирішення" Грант Гордон і Найджел Ніколсон "Сімейні війни. Класичні конфлікти у сімейному бізнесі та шляхи їх вирішення"

Колекція історій про конфлікти у сім'ях засновників та власників найвідоміших та найпопулярніших світових бізнес-імперій. Детальний аналіз причин ворожості родичів, факторів, що вплинули на розкол, а також можливі шляхи виходу з безодні руйнівних скандалів, що створюють ризики втрати контролю над бізнесом або навіть руйнування компанії. Для всіх власників бізнесу, які прагнуть досягти гармонії у розвитку бізнесу та сімейного життя.

Книжку видано в рамках проекту «Бібліотека FBN Україна». Експертні консультанти Лариса Мудрак та Людмила Савицька. Переклад з англійської Оксани Журавльової.