Нова пошта (сім'ї Поперешнюків та Климових) відкрила у Дніпрі сучасний автоматизований термінал з роботами

25.02.2022

Це найбільший інфраструктурний об'єкт компанії у Дніпропетровському регіоні. Термінал отримав назву ДАО – Дніпро. Автоматизація. Оперативність.

Він оснащений автоматизованим обладнанням нідерландської MHS Global та литовської Equinox.

Термінал здатний обробляти 26 тис. посилок на годину, а після введення до ладу навесні цього року додаткової лінії сортування, загальна потужність становитиме 36 тис. посилок на годину. І це другий за своєю потужністю об'єкт Нової пошти після київського, який пропускає 50 тис. посилок на годину.

«Запуск нового автоматизованого терміналу у Дніпрі дозволить нам удвічі прискорити обробку посилок у регіоні, щоб забезпечити клієнтам високу якість доставки при зростанні обсягів відправок. Крім того, це і 500 нових робочих місць, і нові можливості для бізнесу, який зможе нарощувати свої продажі, гарантуючи своїм покупцям дотримання термінів та належний рівень сервісу, та сплачені податки до місцевих бюджетів, що йдуть на розвиток регіону», - каже Олександр Бульба, СЕО Нової пошти.

Основна лінія для сортування посилок у коробках до 30 кг має два яруси. Для збору посилок з усіх поверхів встановлені спіральні вертикальні жолоби (так звані черепашки), якими посилки рухаються вниз. Далі відправки потрапляють на спеціальні телескопічні конвеєри, які заїжджають безпосередньо до кузова автомобіля. Встановлено 29 таких конвеєрів для завантаження та 14 для вивантаження. Вони допомагають автоматизувати цей процес та знизити час перебування посилки на терміналі.

Для сортування дрібних відправлень до 2 кг використовується окрема автоматизована лінія литовської компанії Equinox, яка обробляє 10 тис. посилок на годину. У квітні буде встановлена ​​ще одна додаткова сортувальна лінія такої ж потужності.

На вантажній частині терміналу ДАО використовуються робовізочків. Це роботи українського виробництва SBR для переміщення вантажів. Вони перевозять 300 кг на собі і ще 1000 кг можуть тягнути за собою.

На терміналі створено 500 робочих місць. Він працює цілодобово у 4 робочі зміни. На ДАО сортуватимуться посилки та вантажі для 108 населених пунктів Дніпропетровської, Харківської та Донецької областей. Будівництво терміналу загальною площею 18 тис. кв. метрів тривало трохи більше року. Інвестиції Нової пошти в об'єкт становлять до 28,5 млн євро, з яких 13 млн євро від ЄБРР.