44-й івент FBN Ukraine відбувся 12–15 липня у Лісабоні

29.09.2023

Цього разу учасники івенту ознайомилися із досвідом місцевих сімейних компаній та  дізналися про особливості бізнесу в Португалії.

Програму івенту розпочав виступ Георгія Бочорішвілі, представника третього покоління сімейного бізнесу одеського холдингу «ЗАРС», добре знайомого одеситам як «будинки Каркашадзе» – це 11 преміальних ЖК в Одесі. Холдинг  зараз працює по всій Європі, і Бочорішвілі розповідав про тонкощі ведення бізнесу в Португалії для іноземних спеціалістів.

Марина Малхао-Перейра – генеральна секретарка португальської Асоціації сімейного бізнесу (AssociaçãodasEmpresasFamiliares), яка дуже допомогла FBNUkraine в організації зустрічей з місцевим бізнесом, розповіла про португальський проєкт WeHelpUkraine.org – платформу, яка допомагає українським біженцям знайти підтримку в Португалії. Про ITспільноту Португалії та ситуацію на відповідному ринку учасники івента дізналися від Євгена Малобродського, керуючого партнера інвестиційної компанії OneWayVentures. А завершила публічну програму першого дня івенту презентація BakerTillyPortugal, відразу троє фахівців якої докладно розповіли про економіку, оподаткування та умови ведення бізнесу у країні, а також правові тонкощі режиму оподаткування й умови для експатів.

Наступного дня учасникиівенту були запрошені до Jose de Mello, однієї з найстаріших промислових груп Португалії. Серед сучасних напрямів діяльності групи – медицина, хімічна промисловість, інфраструктура, мобільний зв‘язок і навіть виноробство. Засновник цього сімейного бізнесу Луїсо (Альфредо) де Сілва вважається першим великим промисловцем країни, а родинна справа веде рахунок власної історії з 1878 року.

Другий хост івенту - дизайнерське й архітектурне бюро Gavinho, що входить у 10 найкращих компаній Португалії та забезпечує повний цикл дизайну й девелопменту будинків і квартир – і саме зараз виходить на ринок дизайну ресторанів. У Gavinho 15 менеджерів, переважно це архітектори і дізайнери. Бюро позиціонує себе як сімейний бізнес, батькам-засновникам Інешу та Марії Гавіно 61 і 62 роки, їх дочка Інес теж залучена до сімейної справи.

Згодом учасники івенту побували у винарні JoseMariadeFonseca з містечка Азейтау, що була заснована у 1834 році. Заразсімейним бізнесом родини Соареш Франко керують брати Антоніо та Францискоіз сестрою Софією – представники сьомого покоління бізнесу.

Наступний день майже цілком був присвячений спілкуванню із представниками IT-бізнесу. Першим з них був Devotim – міжнародна компанія з офісами в п’яти країнах світу і понад 10 000 співробітників і річним виторгом, що сягає майже мільярда доларів. Про бізнес та історію компанії розповідав Бруно Мото – один із її співзасновників, корпоративний менеджер Devotim. Того ж дня учасники івенту відвідали офіс компанії Unbabel, з якою у сфері машинного перекладу співпрацюють easyJet, Booking, RovioEntertainment, Pinterest, Facebook, Adidas, Panasonic, Farfetch, Logitech.

Португальський івент став першим закордонним туром Асоціації, де окрему програму було організовано для JuniorGen: дев’ятеро молодших спадкоємців  відвідали місцеві музеї, і не лише брали участь у розважальних заходах, а й під час спеціальної дитячої програми, розподіливши між собою ролі сценаристів, режисерів та операторів, зняли і презентували проморолик - презентацію уявної сімейної компанії.